türk okan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

türk okan

zengin bir forum

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Mehti ve Deccal..

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

İş/Hobiler : basketball,internet

Mehti ve Deccal.. Empty
MesajKonu: Mehti ve Deccal..   Mehti ve Deccal.. Icon_minitimeCuma Nis. 18, 2008 4:59 pm

Sevgili dostlar..Size internette gezinen bir haber için aydınlatacağım..
Bir dostumun ilgisini çektiği haber üzerine yoğunlaştım..Haberde yazanlar Gerçekten çok ilginç.Hindistan’da ortaya çıkan bir adam ben mehdiyim diye bir iddaa atmış ortaya..Sözüm ola bu adam daha da ileri giderek ben tanrıyım bile demiş.Peki kimdir bu adam ?

Sathya NARAYAN RAJU..Nedir bu saçmalık diye araştırmaya başladım ve gördüklerim karşısında gerçekten çk şaşırdım..Çünkü akıma kapılanlar az buz bir kitle değil.Bu Tarikat' ın öğretileri Sai Baba' nın öğretisi adı ile Hindistan kökenlidir. Sri Sathya Sai Baba (yani; Ulu Yükselmiş ilk Baş lider) 1980' den beri dünya piyasasına açıldı. Piyasa diyorum çünkü, bu peygamber olma durumu artık bir sektör. Elini sallasan kutsal adama çarpıyor.

İnternette bu adamla ilgili karşılaştığım saçmalıkar şu şekilde...:

Bu şirinlik abidesi insan,Ben Peygamberim, Ben Mesih İsa’yım dedi.

Bununla yetinmedi ben Tanrıyım dedi ve şu anda bu insana dünya üzerinde 65 milyon insan Tanrı olarak inanmakta.

Çeşitli mucizeler de sergiliyor bu yalancı, mesela elinden çıkan kaynağı belli olmayan bir külle insanlara şifa dağıtıyor. Aids hastalığını dahil iyileştirebiliyormuş,

Ağzından çıkardığı değerli madenleri halka dağıtıyor

1950 li yıllarda mide kanserinden ölmüş Radnakrişna isimli bir adamı ölümünden 3 gün sonra dirilttiğini iddia ediliyor.

KERAMET Mİ BÜYÜMÜ MÜ?

Medya gücü ve üniversiteler aracılığı ile efsaneler yayıyor... Bunlardan bazıları şöyle;

-Elinden çıktığını iddia ettiği külün şifa kaynağı olduğunu savunuyor. Sözüm ona Aids’i dahi iyileştiriyor.

-En büyük sükseyi ağzından değerli maden çıkardığı iddiası ile yaptı. Bu taşlara halk Lingham adını takmış. Genelde altın olarak çıkardığı söyleniyor. Sarayını da bu altınlarla kaplatmış.

-Bir diğer efsane ise elinde dünya üzerinde var olmayan meyvalar yetiştirdiğine dair... Bunu botanik bilimciler de doğruluyor(muş).

-Kendini Mesih olarak yutturmasında en önemli hikaye, bir ölüyü dirilttiği yönünde. Sözüm ona 1950’li yıllarda mide kanserinden

Ağzından altın ve değerli
maden çıkardığı iddiasında.

ölen Radnakrişna isimli bir adamı ölümünden 3 gün sonra diriltti.

-Ellerinden tatlı şerbet ve değişik tatta şuruplar akıyor(muş).
-Çok sert taşları eliyle çok rahatlıkla ovalayıp taş haline getirebiliyor(muş).

-Bir iddiası da istediği zaman aynı anda birçok yerde gözükebildiği yönünde.

-Elini boş bir torbaya daldırıp, insanlar ne isterse onu o torbadan çıkarabiliyor(muş).

ALTIN TAHTLI MESİH (!)

Som altından yapılmış tahtta oturuyor, tahtını çeken arabası dahi altın kaplama... Yine altından terlikler giyiyor ve şaşalı eşyaları seviyor... Bir mesih(!) için fazlasıyla lüks ve madde tutkunu...

Sahte Mesih tam bir altın
düşkünü. Dokunduğu herşey
altından...

TÜRKİYE’YE DE EL ATTILAR

65 milyonu peşine takan bu sözde peygamber, Türkiye’de de faaliyette. 1992 yılında ilk dernek Fikirtepe’de açıldı.

Dernek Başkanı Zorap Bedikyan isimli bir zat... Üyeler dernek binasında toplanıp, önce ayin yapıyor sonra kutsal olduğunu öne sürdükleri külü yutuyorlar.

Fakirler hedef kitle

Kasımpaşa Dolapdere’de yaklaşık 360 aileye düzenli olarak yiyecek ve giyecek yardımı yapıyorlar.

Fakirleri maddi yardımla, zenginleri ise yoga ve meditasyon ile cezbediyorlar. Sai Baba Tarikatı’nın zengin semtlerinde yoga ve meditasyon kulüpleri ile örgütlendikleri iddia ediliyor.

Sai baba internet' te olduğu kadar, Seyahatlerinde de çok aktif bir sahtekar. Yanında dolaştırdığı 2 tır dolusu malzeme, ahçıları ve uşakları ne kadar mütevazı bir peygamber olduğunu gösteriyor. İlginç bir nokta ise, Sai baba turnesine Türkiye' yi katamayacağını, Türk insanının bu öğretiye hazır olmadığını ısrarla belirtiyor. Kendisine (Türkiye' ye gelecek misiniz?) diye sorulduğunda " Türkiye' de çok fazla peygamber olduğunu söylemiş...

Spritüelizm Sömürücüsü Sai Baba aynı zamanda çok iyi bir illüzyonist.

Sai baba kendi internet sitesinde dahil bir çok görüntü yayınlıyor. Bu görüntülerde ağzından, elinden ve burnundan çeşitli altın ziynetler ve tozlar çıkartıyor ve bunları materyalize ettiğine inanılıyor. Sai baba var olmayan bir şeyi var etme yeteneğine sahip anlayacağınız. Sitesinde yayınlanan birçok görüntüde elinden birden bire çıkan altınlar, kolyeler mevcut. Ancak dikkatli baktığınızda bunların el çabukluğundan başka bir şey olmadığını çok rahat anlıyorsunuz. Ayrıca Hindistan' da bulunduğum zaman bu adamın şovlarına şahit oldum. İnsanlardan para dolu zarflar toplar bu şovlardan sonra. Karşılığında herkesin üzerine altın tozları serper. Hindistan halkı zaten cahil bir halktır ve buna kanar.
Hindistan hükümetinin bu tür insanlardan çok şey kazandığı aşikar. Dünya' nın dört bir yanından Sai baba' nın mucizelerini görmeye gelen insanlar var. Bu insanlar her ülkeden özel organizasyonlarla Hindistan' a getiriliyor ve adam başı 100$ ile 5000$ zorunlu bağış yapmak durumunda bırakılıyorlar. Bu bağışı yapmayan Sai baba' yı görmekten mahrum kalıyor. Türkiye'de içinde olmak üzere 6 Avrupa ülkesinde daha Sai Baba' nın gizli öğreti kiliseleri var. Ancak bu kiliseler organize suçlar birimleri tarafından sürekli gözlem altında tutuluyor.

Şimdi gelelim Anlatmak istediğime...Bu tür şeyler peygamber efendimizin zamanın dn beri hep vardı ve var olmaya devam edecek.Aman ha sakın ola siz bu sahteklarlıga kanmayın..Şüphesiz ki bunlar şeytanın oyunlarıdır.Bizler imanı zayıf müslümanlardan olmayalım.Allah muhafaza Eğer bizde onlar gibi olursak hüsrana uğrarız.Ne idiu belirsiz inslar ve ortaya attıkları iddialar kendilerinin bir takım özellikleri sebebiyle ( illuzyon,büyü vs..) biz aciz kullara cazip gelebilir.Bu nedenle cok dikkatli ve akıllı olmalıyız..Sözlerimi Bir kaç hadis-i şerif ile tamamlamak iştiyorum insallah..

Mehdinin çıkışını inkar eden, muhakkak Muhammed (S.A.V.)'e indirilene küfretmiştir. Meryem'in oğlu İsa'nın inişini inkar eden de muhakkak kafir olmuştur. Deccal'in çıkacağını kabul etmeyen de muhakkak kafirdir. Hadis-i Şerif (Cabir İbn-i Abdullah)

Deccal Yalancı, fesat, dedikoducu (kimse). Anlamına gelmektedir. Bir isimdeğilsıfattır.Buraya tıklayarak türk dil kurumundaki anlamına bakabilirsiniz..

Birde isim anlamında kullanılır ama bu kişi ismi anlamında değil tanımlama amaçlıdır ve Arapça kökenlidir. “Dinî inanışlara göre kıyamete yakın bir zamanda ortaya çıkacak olan yalancı ve kötü yaradılışlı kimse.” Türk dil Kurumunun sitesinden yada yukarıdaki adrese tıklayarak bakabilirsiniz

Ey Allah ın kulları dikkat edin ki onun bir fitnesi de beraberinde Cennet ve Cehennem olmasıdır. Onun ateşi’de cennet, Cenneti de ateştir. Kim onun ateşine atılırsa iki gözünü kapatsın Allah’a yalvarsın o ateş o kimse için serinlik ve selamet olur. Tıpkı ateşin Hz. İbrahim'e serinlik ve selamet olması gibi

Bu hadiste bahsi geçen konuyu şöyle özetleyebiliriz. Deccal ortaya çıktığında ben Deccal’im diye ortaya çıkmayacaktır. Amacının kötülük olduğunu bilen insanlar ona inanmak yerine doğal olarak ondan uzaklaşacaktır. Peki Deccal kendine nasıl cemaat toplayacaktır ? Tabi ki önce kendini ilahlaştıracak mucizeler gösterecek insanlara yardım edecek, onların yanında olacak sonra kendini ilah olarak tanıtacak yaptıkları iyilik ve mucizelerinin karşısında insanlarda ona inanacak ve müridi olacaklar...

kaynak 1 :

Kaynak 2:

kaynak 3 :
https://okan.forumdizini.com

Mehti ve Deccal..
1 sayfadaki 1 sayfası