türk okan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

türk okan

zengin bir forum

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

ALLAH (c.c.) razı olsun demenin büyüklüğü...

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

İş/Hobiler : basketball,internet

ALLAH (c.c.) razı olsun demenin büyüklüğü... Empty
MesajKonu: ALLAH (c.c.) razı olsun demenin büyüklüğü...   ALLAH (c.c.) razı olsun demenin büyüklüğü... Icon_minitimeCuma Nis. 18, 2008 4:40 pm

--------------------------------------------------------------------------------

Zamanın birinde mandıracılıkla uğraşan zengin bir iş adamı varmış.
Zengin olduğu kadarda çok merhametli son derece cömertmiş,bunun bu halini bilen arkadaşları yanına gelerek,_efendim filanca yerde bir fakir vardır,bir kulubede yaşar,fakirdir öyle fakirki muhtac durumdadır,acizligini dahi anlatmaz kimselere,lütfetsenizde o na bir yardım yapsanız.? Hayır sever iş adamı düşünmeden ,gidin mandıradan iki koyun alıp verin der.vasıta olan kişiler götürür verirler,ve gelip efendim,sizin için hayır dualar yaptı Allah razı olsun dedi.
Bunu duyan ,hayırsever götürün ,dört koyun verin der .verirler.tekrar gelip efendim sizin için gene bolca hayır dualar yaptı ,Allah razı olsun dedi.
Aynı zamanda ihlas sahibi olan ,iş adamı koyunların sayısını çift,çift,artırarak,götürün sekiz koyun verin der.ve o kişi gene ,Allah razı olsun der .elçiye zeval olmaz ,diyen vesile olan kişiler durumu isah ederler.ertesi sene çift,çift verim vermesiyle
birlikte,bir sürü sürüsü olur .ama hala her Allah razı olsun dedikce ,koyun sayısı çift ,çift artılıyordu. aradan üç sene geçmiş,sürü sayısı 400 e ulaşmıştı.artık o da bir iş adamı olma yolunda ilerliyordu,vesile olan kişilere dönerek,o kişiye selam söyleyin,fakir idim zengin oldum ,hatırı sayılır kişiler arasına girdim ,ben ne idim ne oldum,Allah bereket versin der .ve gelip efendim sizin için gene hayır dualar yaptı,Allah bereket versin dedi derler .Bunu duyan hayır sever Tamam yardımı kesin artık , Allah razı olursa bereketini içinde verecektir der.

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» GALATASARAY
» ALLAH (c.c.) insanlarin duasini isitir ve onlara cevap verir !!!‏